Vážený pán minister Mikulec. Ste Vy normálny?!

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)/foto: ÚV SR

Vážený pán minister,

to, že čoho ste sa od roku 2020 dotkli malo často vážny dopad na našu rodinu, to sa Vám budem učiť odpúšťať do konca života. Na vaše ospravedlnenie po rozsudku Ústavného súdu SR o protizákonných štátnych karanténach už ani nečakám. Také niečo sa totiž dá očakávať iba od chlapa. Naopak, Vy máte ešte tú drzosť, že ľuďom z karantén ešte zasielate aj faktúry. Že vás hanba nefackuje. Ale aby som ešte doplácala aj na vašu neschopnosť ďalšími tisícmi eur, tak to už naozaj odmietam.

Dobre, už som zaplatila aj ďalší poplatok za výmenu ďalšieho nového občianskeho preukazu, lebo slovensko.sk. Dobre. V nedôstojných podmienkach nehodných 21. storočia prežila všetko a aj zo zákona zaplatila. Dobre, občiansky vymenený.

Už som ako občianka rozdýchala aj váš súkromný catering s firmou vášho kamaráta pre neborákov Ukrajincov. Ale aj tak, že vás hanba nefackuje. Už som si zvykla aj na tie kontroly na hraniciach, na ktoré čerpáme nemálo peňazí, ale pomáhať nám aj tak musia Česi. Dobre, však ako povedal český minister vnútra pri ich vnútrostraníckych hádkach, hlavne nedopadnime ako OĽaNO

Radšej arogantný ako neschopný

Ale aby som ešte pre vašu neschopnosť platila tisíce eur, tak to už považujem za arogantnosť. Ale vlastne je to tak možno aj pre mňa znesiteľnejšie, že o mojom majetku rozhoduje arogantný a nie do neba neschopný politik. Verte. Naháňať zloduchov je totiž jedna vec, druhá je schopnosť im to dokázať, ale hlavne, hlavne vedieť riadiť štát a zachovať aspoň jeho základné funkcie tak, aby ste nám slúžili a nie nás ešte pre vaše diletantstvo oberali o peniaze a majetok.

Presne to ste totiž svojim riadením najnovšie dokázali. Bordel s novými EČV na autá je taký obrovský, že ho vlastne nedokáže správne odkomunikovať ani vaše vysmiate tlačové oddelenie so sloganom: …intenzívne na tom pracujeme…

Nové auto na mňa čaká od Vianoc. Vzhľadom na to, že ani Boh sa nevyznal vo vašej novodobej „reforme“ EČV, počkala som radšej na nový rok. Však MV SR sľubovalo rýchly proces, maximálne dva týždne. Nielen u predajcov však s novými EČV nastal ešte väčší chaos. Čím viac tlačové MV SR vysvetľovalo, tým viac sa chaos prehlboval.

Rana istoty

Zvolila som teda istotu. Dnes môžem skonštatovať, že to bola doslova rana istoty. Zaplatila desaťtisíce za nové auto, tisíce za poistky a 331 eur za vlastnú značku EČV, keďže nikto nevedel, ako má vlastne vyzerať. Systém ju však začiatkom roka overil a odsúhlasil. Ale to je tak všetko. Úplne všetko.  

Dnes už máme február a ja nemám ani peniaze, ani auto, zato od januára plný účet debetov na poistky a dane všetkého druhu aké okolo auta len zákonodarcovia vymysleli. Som bez desaťtisícov eur, bez novej ŠPZ, EČV, TČV či ako vlastne, ktoré vaše oddelenie sľubovalo do dvoch týždňov, ale zato už niekoľko týždňov platím tisícové poistky. A ďalšie tisíce eur za staré auto, ktoré nemôžem ani predať, kým nebudem mať nové. Už aj tú cestnú daň som 31. januára zaplatila. A to je tak všetko. Odvšadiaľ len počúvam, že mám byť ešte týždne trpezlivá. Budem, na predčasné voľby si počkám, ale určite sa nenechám predtým ešte aj okrádať.

Štátna akciovka Slovenská Ľupča, kde EČV vyrábajú mi len na urgenciu odkázala, že ich mám tiež pochopiť, že toho majú veľa a mám byť trpezlivá. Že na tom pracujú… Tak sa pýtam, rovno vás, pán minister, ste normálny?!

Pre istotu ešte raz. Vážený pán minister, ste Vy normálny? Takto podľa vás vyzerá služba občanovi, ktorú platíme z našich daní?! Takto podľa vás vyzerá služba občanovi?!

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)